Kasper Bøens pokal har en lang tradisjon på Rjukan barneskole, og i år som i årene før må vi gratulere vinnerne! Så legger man merke til at det er en stor forskjell i størrelse på pokalen jentene får kontra guttene, og for ordens skyld så er den jentene får er vesentlig mindre enn guttenes.

Dette må være det siste året at jentene får en mindre pokal enn guttene, for det er ikke sånn at vi leker likestilling. Simone de Beauvoir sa at man ikke ble født kvinne, men man blir kvinne, og hvis det betyr at man skal ta til takke med å være litt mindre verdsatt enn guttene når man vokser opp, så har vi ikke kommet lenger enn 1940-tallet her i Tinn. Sånn kan vi ikke ha det!

Neste år så må Tinn kommune og Rjukan barneskole sørge for at pokalene er like store for det finnes ingen unnskyldning for å utsette utskifting av pokaler lenger.